top of page

TOP 6 największych błędów podczas mycia auta. Czego lepiej unikać?

Niezależnie od pory roku, o samochód zawsze należy dbać. Każdy fan motoryzacji chce, aby jego auto mogło prezentować się jak najlepiej w każdych warunkach. A krokiem nie do pominięcia jest tutaj właśnie mycie auta. Chociaż od czasu do czasu robi do każdy kierowca, nie każdy wie, jak robić to poprawnie. Może się bowiem wydawać, że w czyszczeniu auta nie ma nic skomplikowanego. Jednak w rzeczywistości łatwo zrobić coś nie tak. W takim razie czego warto unikać?


W jakiej kolejności myje się auto?

Mogłoby się wydawać, że każdy doskonale wie, jak myć auto – niezależnie, czy robimy to ręcznie czy w myjni samoobsługowej. Natomiast w praktyce bardzo łatwo możemy popełnić błąd.


Zastanów się, czy podczas mycia auta najpierw spłukujesz je wodą, czy od razu korzystasz z piany lub szorujesz ją gąbką?

Jeżeli należysz to pierwszej grupy, to bardzo dobrze. Wstępne opłukanie karoserii pomaga zrzucić nam cały piasek oraz luźne zabrudzenia. Ale dlaczego jest to takie ważne?

Pomijając ten krok, zaczynamy szorować lakier nie tylko gąbką, ale i wszystkim, co na nim pozostało. W ten prosty sposób możemy go zarysować i uszkodzić, a z pewnością wolelibyśmy tego uniknąć.

Dobrze jest być uważnym, również kiedy auto nie wydaje się być mocno zabrudzone. Nawet małe drobinki piasku mogą zostawić po sobie trwały ślad.


Niedokładne spłukiwanie to niedokładne mycie

Choć mycie auta nie brzmi trudno, to łatwo w nim o zaniedbania, które w efekcie odbiorą jego styl i charakter. Mimo że po nałożeniu piany na auto każdy z nas raczej pamięta o tym, aby ją spłukać, to nie wszyscy robią to dokładnie, a ma to spore znaczenie.


Powodem, przez który musimy być aż tak ostrożny, jest nałożona wcześniej chemia do mycia samochodu. Zazwyczaj środki do tego przeznaczone to bardzo silne detergenty. Jeżeli ich resztki pozostaną na samochodzie i będą schnąć na Słońcu przez kilka kolejnych godzin, to najprawdopodobniej powstaną trudne do usunięcia zacieki.

W najgorszym wypadku może dojść do płowienia lub odbarwienia lakieru.jak myć auto – auto detailing Grudziądz D.S. Cars


Mycie w upalne i mroźne dni – dlaczego nie powinno się tego robić?

Zima to dość trudny czas dla kierowców. Z jednej strony auto przez cały czas się brudzi przez nieprzyjazną pogodę oraz rozsypywaną na drodze sól. Za to z drugiej mycie samochodu to też nie najlepszy pomysł.

Próby mycia w trakcie mrozów najczęściej kończą się tym, że pod wpływem niskiej temperatury woda zamarza na krótko po opłukaniu nią pojazdu. O ile nie wydaje się to dla nas za bardzo uciążliwe, to w efekcie dostaje się ona do wszystkich uszczelek w pobliżu. To następnie prowadzi do tego, że otwieranie drzwi czy bagażnika w najbliższym czasie będzie wymagać od nas sporo siły, a wycieraczki zapewne się zablokują.


Kiedy w końcu na dworze zrobić się już ciepło, wydaje się nam, że to odpowiednia pora, żeby zabrać się za nasze auto. Jest to prawda, ale tutaj też lepiej być ostrożnym. Problemem stają się dla nas letnie upały. Wysoka temperatura sprawia, że karoseria auta już po kilku minutach bardzo się nagrzewa. A to idealny przepis na powstawanie nieestetycznych zacieków.

Dlatego jeżeli już chcemy umyć swoje auto w takich warunkach albo musimy robić to bardzo szybko, albo w cieniu (co jest lepszym sposobem).


Postawienie na odpowiednie narzędzia

Od lat korzystasz z jednej tej samej gąbki do mycia auta? Jeśli tak, to lepiej ją zmień. Korzystając z tych samych narzędzi przez lata, ciężko utrzymać je w idealnym stanie. Z pewnością wewnątrz niej znajduje się już przynajmniej drobny piasek.

Jednak można temu zapobiec. Zaleca się, aby po każdym myciu płukać gąbkę pod wysokim ciśnieniem.


Czy chemia musi być dedykowana autom?

Udając się na myjnię samoobsługową, mamy pewność, że znajdujące się tam środki do mycia auta będą odpowiednie. Natomiast Ci, którzy zajmują się tym obok domu, stoją przed nieco większym wyzwaniem, ponieważ to oni muszą dobrać odpowiedni detergent.

Lepiej unikać eksperymentowania. Czasami niektórzy, chcąc iść na skróty i korzystać z tych środków, które są po prostu tańsze. Ale uniwersalne płyny do mycia kuchni z całą pewnością nie będą w tym przypadku odpowiednie, a nawet mogą uszkodzić lakier samochodu.

Tym samym zawsze należy korzystać z preparatów, które są dedykowane pojazdom i są bezpieczne dla ich karoserii.jak myć auto – auto detailing Grudziądz D.S. Cars


Korzystanie z myjni automatycznych

Ostatnim błędem, który niestety część kierowców nadal popełnia to korzystanie z myjni automatycznych. Ale co jest w nich złego, w końcu to bardzo wygodne rozwiązanie?

Może i wygodne dla właściciela pojazdu, ale na pewno nie dla auta. Znajdujące się tam szczotki bardzo często są zabrudzone. W końcu zdążyło skorzystać z nich już wiele samochodów przed nami. Ich obracanie się pod dużym ciśnieniem to idealny przepis, żeby trwale uszkodzić lakier.Wiedząc, co warto omijać podczas mycia auta, możesz być spokojny o finalny efekt i o stan lakieru Twojego auta.


7 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page