top of page

Nad czym warto się zastanowić jeszcze przed decyzją o zmianie koloru auta?

Mogłoby się wydawać, że decyzja o zmianie koloru auta to tylko kwestia estetyki. Jednak jest to temat, który w znacznym stopniu wpływa na wartość pojazdu i może mieć spore znaczenie przy późniejszej sprzedaży. Stawiając na takie rozwiązanie, warto przemyśleć kilka spraw. Na co więc dobrze jest zwrócić uwagę przed zmianą koloru samochodu?


Oklejanie auta folią kolorową a jego wartość

Jeśli decydujemy się na zmianę koloru auta, z reguły najważniejszy jest dla nas w tym momencie sam wygląd. Oczywiście nie ma w tym nic dziwnego. W końcu to sposób na to, żeby nadać pojazdowi zupełnie nowy charakter.

Z drugiej strony czasami nawet nieświadomie podnosimy jego wartość na rynku. Jego odnowiony design z pewnością będzie tu zaletą. Dodatkowo nakładana wówczas folia będzie stanowić swojego rodzaju warstwę ochronną dla właściwego lakieru. Będzie to spora zaleta jeżeli stawiamy na częściej spotykane kolory. Bezpiecznym wyborem zawsze będą odcienie czarnego, białego lub szarego. Za to sprawa ma się nieco inaczej, kiedy stawiamy na bardziej spersonalizowany wygląd i chcemy, aby samochód mógł się wyróżniać na ulicy ze względu na kreatywne połączenie kolorów lub rzadziej spotykane odcienie. W tym przypadku ciężko ocenić, czy ta usługa poprawi zainteresowanie potencjalnych nabywców czy finalnie okaże się być dość problematyczna.zmiana koloru auta Grudziądz – D.S. Cars auto detailing


Czy oklejanie auta kolorową folią jest lepsze od lakierowania?

Lakierowanie auta to jedna z tradycyjnych usług w auto detailingu, które są z nami od dawna. Natomiast z biegiem czasu utraciła ona na swojej popularności na rzecz oklejania folią kolorową. Dlaczego?

Główne powody są dwa – trwałość i koszt. Dla jednych fakt, że lakierowanie jest permanentne, może być zaletą, ale częściej jest wadą. Z jednej strony możemy pomyśleć, że nic nie ma prawa się z tym wydarzyć, lecz z drugiej ta usługa może nieco utrudnić późniejszą odsprzedaż auta. Fakt, że samochód był ponownie lakierowany, może wydawać się dość podejrzany dla potencjalnych kupujących, ponieważ najczęściej świadczy to o wcześniejszych stłuczkach czy nawet wypadkach.

Drugim powodem jest kwestia ceny. Jak wszędzie, może się ona różnić w zależności od salonu. Ale praktycznie w każdym punkcie koszt lakierowania znacznie przebija nakładanie kolorowej folii.

Tym samym bardziej nowoczesny zamiennik jest po prostu korzystniejszy, ponieważ wiąże się z mniejszą inwestycją. Ponadto taka folia nie jest stała. To, że ją nałożyliśmy, wcale nie musi oznaczać, że zostanie na samochodzie już na zawsze. W razie, gdybyśmy chcieli jeszcze raz zmienić kolor pojazdu, nic nie stoi nam na przeszkodzie, żeby zdjąć dotychczasową warstwę i wybrać nową.


Aspekty prawne przy zmianie koloru auta

Wszelkie przepisy są dość przyjazne dla kierowców pod kątem zmiany jego koloru. W Polsce nie ma żadnego prawa, które mówiłoby nam o konieczności zgłoszenia takiego zamiaru w Wydziale Komunikacji albo w jakimkolwiek innym urzędzie. Oznacza to, że na taką usługę możesz zdecydować się w dowolnym momencie.

Mimo to taki zamiar lepiej jest zgłosić do swojego ubezpieczyciela.


Przed podjęciem decyzji o zmianie koloru dobrze jest zastanowić się, czy nowy wygląd będzie dobrym wyborem zarówno dla estetyki, jak i wartości auta. Jeśli Ty też chcesz postawić na taką usługę, skontaktuj się z nami! Nasz salon auto detailingu w Grudziądzu specjalizuje się w tym już od 2012 roku.


2 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

コメント


bottom of page