top of page

Jak dbać o powłokę ceramiczną na aucie?

Powłoka ceramiczna to od lat jedno z najpopularniejszych rozwiązań w branży auto detailingu. Jej zdolności do skutecznego zabezpieczania lakieru samochodowego stale przekonują do siebie coraz to nowe osoby. Żeby jednak mogła to być inwestycja na lata, konieczna jest odpowiednia pielęgnacja powłoki ceramicznej. W jaki sposób więc powinno się o nią dbać?


Pielęgnacja samochodu z powłoką ceramiczną

Bez dwóch zdań powłoka ceramiczna to doskonały sposób na uchronienie swojego samochodu przed wszelkimi zarysowaniami, rdzą, uszkodzeniami mechanicznymi czy promieniowaniem UV. Natomiast po jej nałożeniu, pielęgnacja auta musi się nieco zmienić.


Powłoka ceramiczna na lakier samochodu a kosmetyki

Chociaż powłoka ceramiczna skutecznie zapobiega zbieraniu się osadu, warto jest ją w tym wesprzeć. Dlatego też mniej więcej raz w tygodniu zaleca się zwykłe przemycie pojazdu z użyciem wody. Zbyt duża warstwa brudu może bowiem pogarszać właściwości ochronne oraz hydrofobowe folii.

Jeśli chcemy postawić na dokładniejsze rozwiązania, dobrym pomysłem będzie zainwestowanie w wysokiej jakości kosmetyki do samochodu. Wyróżniać je powinno naturalne pH, które jest w pełni przyjazne dla powłoki ceramicznej.


Mycie karoserii z powłoką ceramiczną

Samo mycie warto zacząć od nałożenia aktywnej piany na suche nadwozie. Następnie przechodzimy do dokładnego opłukania pojazdu jeszcze przed jego wyschnięciem. Całą czynność kończymy, delikatnie zbierając pozostałą wodę. Sprawdzonym rozwiązaniem jest tutaj ściereczka z mikrofibry, która pomoże uniknąć ewentualnego porysowania auta. Jeśli jednak korzystamy z gąbki, najlepiej jest ścierać powierzchnię auta ruchami prostopadłymi.


Za to czymś, czego powinno się wówczas unikać, są myjnie automatyczne oraz używanie szczotek. Bardzo często znajduje się na nich piasek, który może uszkodzić powłokę ceramiczną i w efekcie pogorszyć jej działanie.powłoka ceramiczna Grudziadz auto detailing D.S. Cars


Przegląd powłoki ceramicznej – jak często?

Każdy kierowca wie, że ogólny przegląd auta powinno się wykonywać raz do roku. Dzięki temu możemy mieć pewność, że wszystko jest z nim w porządku. Nie inaczej jest, kiedy decydujemy się na nałożenie powłoki ceramicznej. Choć stosując preparaty z wysokiej półki, lakier może zostać zabezpieczony nawet na długie lata, dobrze jest regularnie upewnić się, że wszystko jest z nim w porządku. Po nałożeniu powłoki ceramicznej na karoserię samochodu, z czasem może zacząć się ona brudzić. Z racji, że chroni ona powierzchnię auta podczas każdego przejazdu, osad z powietrza zbiera się na powłoce. Żeby móc tego uniknąć i stale cieszyć się jej odpowiednim działaniem, warto od czasu do czasu udać się na przegląd. Najlepiej by miał on miejsce co około 3 miesiące (maksymalnie do pół roku) lub co 100 000 przejechanych kilometrów.

Zabieg ten pozwala przywrócić pierwotny stan ceramiki na samochód i jej idealne działanie.


Nakładanie powłoki ceramicznej w Grudziądzu

Możliwość nałożenia powłoki ceramicznej oferujemy właśnie w naszym studio auto detailingu w Grudziądzu. Jako D.S. Cars świadczymy najwyższej jakości usługi poparte doświadczeniem zbieranym od 2012 roku. Dzięki latom doskonalenia swoich technik przy nakładaniu powłoki ceramicznej aktualnie jesteśmy w stanie zagwarantować skuteczność naszych działań. W dodatku korzystamy z preparatów z najwyższej półki takich, jak autorstwa firmy Delixirum, które zapewniają odporność powłoki przez nawet 7 lat. Chcesz, aby Twoje auto utrzymało swój idealny stan przez tak długi czas? Skontaktuj się z nami, a dopasujemy najlepsze rozwiązanie dla Twojego auta!


Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Commenti


bottom of page