top of page

Jak zabezpieczyć cały samochód przed codziennym użytkowaniem?

Lakier samochodu codziennie jest narażony na różnego rodzaju uszkodzenia czy zarysowania. Przyjęło się za normalną sprawę fakt, że z czasem nasze auto przestaje wyglądać tak samo, jak w momencie jego zakupu. Pomimo tego na rynku detailingu dostępne są rozwiązania, które z łatwością radzą sobie z tym problemem. Szczególnie godne uwagi są tutaj te, które są w stanie uchronić nie tylko lakier, ale i zarazem inne – newralgiczne – elementy. Co więc można z tym zrobić?


Powłoka grafenowa, jako najtrwalsza ochrona na rynku

Niezmiennie od pewnego już czasu na samym szczycie możemy znaleźć powłokę grafenową. Jest to stosunkowo nowa usługa w branży auto detailingu, która przypadła do gustu zarówno fachowcom, jak i ich klientom, co potwierdza się również w naszym salonie auto detailingu w Grudziądzu. W czym jednak tkwi sukces powłoki grafenowej? Przede wszystkim w jej wyjątkowej trwałości i odporności na czynniki zewnętrze. Taka ochrona bezproblemowo odpowiada na między innymi:


  • zarysowania,

  • uszkodzenia mechaniczne lakieru,

  • powstawanie korozji,

  • pozostawanie osadu z płynów lub powietrza.


Za sprawą wysokiej skuteczności, którą oferuje powłoka grafenowa, nałożenie jej na całe auto to sprawdzony sposób na zachowanie pierwotnego stanu auta i wydłużenie jego życia.

Natomiast dlaczego również sami auto detailerzy tak ją lubią? Jest to spowodowane tym, jak łatwo się na niej pracuje. Pomimo że jest ona bardzo twarda oraz trwała, w trakcie nakładania jest ona wyjątkowo elastyczna i giętka. Dzięki temu doświadczony detailer bez żadnego problemu będzie w stanie dokładnie dotrzeć nawet w trudniejsze miejsca, w których inne folie mogłyby sprawiać kłopoty. Pozwala to nie tylko na przyjemniejszą pracę, ale i na idealne spełnianie swojego zadania przez samą powłokę.zabezpieczenie całego auta Porsche – DS Cars auto detailing Grudziądz


Jak długo działa powłoka grafenowa?

Z racji, że powłoka grafenowa na samochód jest wciąż dość nowym pojęciem, nierzadko klienci nie są przekonani co do jej długowieczności. Okazuje się, że jest to niezasadne, ponieważ tego typu zabezpieczenie charakteryzuje się również tym, że spełnia swoje zadanie przez szczególnie długi czas. Nakładając je w D.S. Cars Grudziądz możesz być pewny, że sprosta ono Twoim oczekiwaniom i będzie działać przez nawet 10 lat! Czemu możemy to zawdzięczać? Poza stosowaniem odpowiednich technik jest to zależne w głównej mierze od produktów z najwyższej półki, które dostarczają nam nasi producenci.


Czy powłokę grafenową można kłaść na lampy samochodu?

Częstym pytaniem w kwestii powłoki grafenowej jest także to, czy sprawdza się ona na lampach. Z racji, że charakteryzuje się ona szczególną trwałością, z pewnością będzie stanowić ona ochronę przed czynnikami zewnętrznymi, które mogłyby je uszkodzić (tak samo w przypadku innych wrażliwych elementów auta). Jest to również cienka warstwa, w związku z czym nie powinna ona znacząco wpływać na przepuszczalność światła. Pomimo tego nie jest to zbyt popularne rozwiązanie, ponieważ w tym przypadku podobny efekt dają bardziej ekonomiczne zamienniki.zabezpieczenie całego auta Mazda – DS Cars auto detailing Grudziądz


Klasyczne połączenie powłoki ceramicznej z bezbarwną folią PPF

Prawdziwą klasyką w branży auto detailingu jest powłoka ceramiczna. Jest to rozwiązanie, które towarzysz nam od lat i pomimo że pojawia się dla niej konkurencja, cały czas cieszy się bardzo dużą popularnością.

Natomiast jeżeli chcemy zabezpieczyć cały samochód, bardzo skuteczne okazuje się jej połączenie z bezbarwną folią PPF. Korzystając z obu tych materiałów, otrzymujemy w efekcie skuteczną ochronę przed wszelkimi czynnikami, dla absolutnie całego samochodu.

W naszym salonie auto detailingu w Grudziądzu najczęściej ochronna folia PPF znajduje swoje zastosowanie przy elementach, które są najbardziej narażone na powstawanie na nich rys i uszkodzeń. Do takich elementów należą między innymi:


  • progi,

  • przód,

  • pianoblack’i,

  • lampy,

  • krawędzie.


Korzysta się z niej w taki sposób, ponieważ cechuje się ona między innymi wysoką elastycznością. Dzięki temu dobrze się z nią pracuje i nałożenie jej na najtrudniejsze elementy auta nie jest tak problematyczne, jakim mogłoby się okazać przy innych zabezpieczeniach. Dodatkowo folia PPF nie wymaga wyjątkowej konserwacji, dzięki czemu łatwo się utrzymuje bez żadnego zaangażowania, a spełnianie przez nią swojego zadania jest zagwarantowane.

Za to na pozostałe elementy samochodu nakładamy klasyczną powłokę ceramiczną. Poza samą ochroną lakieru dodaje ona od siebie ciekawy efekt wizualny. Sprawia ona bowiem, że samochód otrzymuje głębszy i bardziej elegancki kolor.


Skuteczne zabezpieczenie całego samochodu to istotny krok, który z czasem okaże się być dla Ciebie nieoceniony, chroniąc Twoje auto przez długie lata.


14 wyświetleń0 komentarzy

Comments


bottom of page