top of page

Jak skutecznie ochronić wrażliwe elementy samochodu przed codziennym użytkowaniem?

Wydawać się może, że nieuniknionym jest fakt, że po czasie nasz samochód przestaje wyglądać tak dobrze i świeżo, jak na początku. Z biegiem czasu zauważamy, że miejsca takie jak progi, lampy, zderzaki czy błotniki mają na sobie trudne do usunięcia rysy lub zabrudzenia. Pomimo tego, aktualna branża auto detailingowa oferuje rozwiązania, które pozwalają tego uniknąć.


Bezbarwna folia ochronna na newralgiczne elementy samochodu

Od lat najczęściej spotykanym wyborem w kwestii ochrony pojedynczych elementów samochodu jest nałożenie bezbarwnej folii samochodowej na lakier. Sposób ten stanowi absolutną klasykę w świecie auto detailingu, która zupełnie nie wychodzi z mody, a to wszystko dzięki swojej wysokiej skuteczności działania.

Pozwala ona na utrzymanie pierwotnego blasku, charakteru i głębi naturalnego koloru auta długimi latami. Natomiast szczególną zaletą bezbarwnej folii ochronnej jest fakt, że posiada ona zdolność do samoregeneracji. Dzięki temu powstałe na powłoce uszkodzenia w postaci:


  • zarysowań,

  • otarć,

  • odbijania się odprysków z jezdni,


usuwają się pod wpływem jedynie gorącego powietrza albo wody. W ten sposób, po nałożeniu folii PPF na lakier samochodowy, bezproblemowo możesz przez cały czas cieszyć się idealnym stanem wszystkich elementów, które są najbardziej narażone na uszkodzenie pod wpływem codziennego użytkowania.ochrona zderzaków D.S. Cars – BMW


Zyskująca na popularności powłoka grafenowa

Jeżeli Twoim celem jest osiągnięcie maksymalnej odporności na codzienne użytkowanie, zdecydowanie powinieneś zwrócić swoją uwagę na opcję nałożenia powłoki grafenowej. Jest to rozwiązanie, które w ostatnim czasie bardzo zyskuje na popularności. Jednak czy jest się czemu dziwić? Zupełnie nie. W naszej branży poleca ją coraz więcej fachowców, a to przede wszystkim dlatego, że grafen to najtrwalszy dostępny materiał. Pomimo że jego twardość jest największa spośród wszystkich znanych na świecie surowców, zabezpieczenie z jego użyciem, to metoda, z która doskonale się pracuje. W połączeniu z wysokimi umiejętnościami auto detailera, bez wątpienia będzie spełniać swoje zadanie, skutecznie chroniąc powłokę samochodu przed między innymi:


  • uszkodzeniami mechanicznymi,

  • powstawaniem rys,

  • oddziaływaniem czynników z atmosfery,

  • rdzą.


Dlatego właśnie sprawdzi się ona idealnie, zwłaszcza jako odporna ochrona dla elementów, które są najbardziej narażone na ich zniszczenie, utrzymując przy tym początkowy – elegancki wygląd auta.ochrona zderzaków D.S. Cars – Mercedes


Codzienne używanie auta wiąże się z tym, że z czasem utraci ono swój idealny wygląd. Stanie się tak wtedy, kiedy odpowiednio go nie zabezpieczysz. Jeżeli jednak zdecydujesz się na zapobieganie temu z użyciem skutecznych form ochrony lakieru samochodowego, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby taki stan utrzymać.

19 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page