top of page

Innowacja w świecie auto detailingu – powłoka grafenowa

Zaktualizowano: 4 wrz 2023

Czy potrafisz wyobrazić sobie, że Twój samochód przez długie lata utrzymuje swój pierwotny stan? Jest to już aktualnie możliwe za pomocą prawdziwej rewolucji w temacie auto detailingu, którą jest powłoka grafenowa. Rozwiązanie to okazuje się szczególnie wytrzymałe i skutecznie chroni samochód przed wszelkimi zarysowaniami, czy nawet rdzą. Jednakże, w czym tkwi sukces powłoki grafenowej?


Powłoka grafenowa i jej właściwości

Powłoka grafenowa stale zyskuje na swojej popularności. Natomiast co sprawia, że jest ona wyjątkowa spośród wszystkich rozwiązań, które może zaproponować detailer?

Charakterystyczna twardość grafenu


Tytułowy grafen, z którego składa się powłoka, jest aktualnie najmocniejszym materiałem na rynku – przewyższając twardość nawet diamentu. Właśnie głównie temu zawdzięczamy niezwykłą trwałość powłoki, która jest w stanie chronić lakier samochodu przed wszelkimi zarysowaniami, czy uszkodzeniami lakieru.


Elastyczna powłoka grafenowa – łatwość w nakładaniu

Pomimo twardości materiału, grafen jest niezwykle elastyczny. Dzięki temu z łatwością pracuje się z nim na wszelkiego rodzaju zakrzywieniach, czy zgięciach, które mogą znaleźć się na samochodzie. W związku z tym dla doświadczonego auto detailera dokładne nałożenie tej powłoki nie będzie wyzwaniem.


lampa BMW z powłoką grafenową – D.S. Cars Grudziądz

Zastosowanie powłoki grafenowej

Na nałożenie powłoki grafenowej na lakier samochodu decyduje się coraz więcej osób. Powodów, aby zdecydować się na to rozwiązanie, jest naprawdę wiele. Jakie są więc najpopularniejsze powody, dla których powłoka grafenowa staje się aż tak częstym wyborem?


Powłoka grafenowa, a ochrona lakieru samochodowego

Głównym z powodów, dla których klienci decydują się na powłokę grafenową, jest jej zdolność do skutecznej ochrony lakieru samochodu. Za sprawą jej szczególnej twardości stanowi ona skuteczną ochronę przed między innymi:


  • uszkodzeniami mechanicznymi,

  • rdzą,

  • chemikaliami,

  • promieniowaniem UV,

  • czynnikami atmosferycznymi.


Sprawia to, że lakier jest w stanie utrzymywać swój pierwotny wygląd przez długie lata.


Hydrofobowość powłoki grafenowej

Użycie powłoki grafenowej jest świetnym rozwiązaniem w celu uniknięcia wszelkiego rodzaju plam, czy zabrudzeń. Jej hydrofobowa właściwość, sprawia, że utrzymanie czystości samochodu staje się znacznie łatwiejsze, ponieważ odpycha ona wodę, czy też inne substancje.


Poprawienie efektu wizualnego

Wiele osób również decyduje się na powłokę grafenową ze względu na to, w jaki sposób wpływa na wygląd samochodu. Rozwiązanie to szczególnie wpływa na głębię koloru oraz nadaje mu charakterystycznego połysku. Grafen dzięki swojej transparentności bardzo pozytywnie wpływa na prezencję samochodu, sprawiając wrażenie, jakby był on świeżo polakierowany.


Łatwość konserwacji oraz długotrwały efekt powłoki grafenowej

Utrzymanie powłoki grafenowej na lakierze samochodu jest wyjątkowo łatwe, czym wyróżnia się pośród pozostałych powłok ochronnych dostępnych na rynku auto detailingu. W tym temacie główną rolę odgrywają właściwości odpowiadające za:


  • trwałość,

  • elastyczność.


Dzięki temu samochód pozostaje wystarczająco zabezpieczony i utrzymuje swój wygląd przez bardzo długi czas.


BMW z powłoką grafenową – D.S. Cars Grudziądz

Powłoka grafenowa została słusznie okrzyknięta mianem rewolucji w świecie auto detailingu. Za sprawą licznych zalet stale zyskuje ona na popularności i staje się wyborem coraz większej ilości naszych klientów. Dołącz do nich, stawiając na powłokę grafenową i zobacz, jak wiele jest w stanie wnieść do Twojego samochodu!


49 wyświetleń0 komentarzy

Comentarios


Los comentarios se han desactivado.
bottom of page