top of page

Jakie zabezpieczenia auto detailingowe najlepiej sprawdzają się zimą?

Sezon zimowy stawia przed kierowcami same wyzwania. Dotyczą one nie tylko samej jazdy, ale także zachowaniu należytej kondycji auta. Niedogodne warunki atmosferyczne czy rozsypywana na jezdnie sól, są w stanie uszkadzać jego powierzchnię oraz powodować utratę charakteru, którym dotychczas się ono odznaczało. Jednakże możemy się przed tym uchronić, sięgając po skuteczne usługi z zakresu detailingu. Które z nich sprawdzają się najlepiej o tej porze roku?


Ponadczasowa powłoka ceramiczna na samochód

Powłoka ceramiczna na lakier samochodu to praktyka, którą stosuje się od długich lat. Jest tak nie bez powodu, ponieważ należy ona do jednych z najskuteczniejszych rozwiązań w branży auto detailingowej. Za pomocą jej charakterystycznego działania jest ona w stanie z łatwością uchronić całą karoserię przed niekorzystnym działaniem między innymi soli z drogi czy innych środków chemicznych. Poza tym tworzy ona zabezpieczenie przed zbieraniem się osadu, dzięki czemu w trakcie całego sezonu auto może być czystsze, a przy tym prezentować się lepiej. Kluczową rolę odgrywa tutaj gładka powierzchnia powłoki ceramicznej, przez którą zachowanie należytego stanu staje się znacznie prostsze.

Chociaż ceramika na lakier samochodu jest powszechnie stosowana, zaleca się także pójście o krok dalej. Świetnie spełnia ona swoje zadanie zarówno na szybach. Popularne „niewidzialne szybki” z roku na rok zyskują na rozpoznawalności i stają się powszechniejsze. Ich działanie jest tak samo skuteczne jak w przypadku karoserii. Wpływa to nie tylko na sam wygląd, ale przede wszystkim na komfort w trakcie jazdy. Właściwości hydrofobowe nie tylko działają na niegromadzenie się osadu z powietrza, ale także powodują, że woda zaczyna spływać po powierzchni, zamiast się na niej zatrzymywać i pozostawiać ślady. W ten sposób jazda podczas deszczu nie staje się dla nas problemem, co przekłada się na ogólne bezpieczeństwo w ruchu.auto detailing na zimę – D.S. Cars auto detailing Grudziądz


Woski na auto – tańsza i delikatna alternatywa

Mogłoby się wydawać, że woski są z nami praktycznie od zawsze. Jest to rozwiązanie stosowane od lat i przekonujące do siebie poprzez umiejętność ochrony lakieru samochodowego oraz relatywnie niską cenę. Na chwilę obecną znaleźć możemy nieco skuteczniejsze usługi auto detailingowe od nich. Natomiast, kiedy chcemy przygotować auto typowo na zimę, jest to świetny pomysł. Zastosowanie odpowiedniego preparatu z łatwością pomoże nam uchronić samochód, wystarczając na cały sezon.

Korzysta się z nich zwłaszcza wtedy, gdy nasz samochód możemy zaliczyć już do antyków. W przypadku starszych modeli jest to lepsze rozwiązanie z racji, że woski są z reguły delikatne dla lakieru, przy których bardziej radykalne rozwiązania mogłyby się okazać zbyt mocne.


Dekantominacja auta, czyli przepis na czysty lakier

Warto jest zabezpieczać auto zawczasu. Jeżeli jednak zima dała się nam już we znaki, dobrze jest je nieco odświeżyć. W tym może pomóc nam właśnie dekantominacja samochodu. Jest to zabieg, który polega na:


  • usunięciu z lakieru powstałych czarnych kropek,

  • przygotowaniu lakieru do zabezpieczenia.


Korzystając z tego, nie tylko odnowimy stan karoserii, przywracając jej przy tym należyty wygląd, ale też uchronimy ją przed późniejszym działaniem warunków panujących na zewnątrz.


Zima z pewnością nie jest ulubioną porą roku kierowców. Stałe odśnieżanie auta, utrudniona jazda i problemy z utrzymaniem czystości samochodu nie należą wtedy do najprostszych zadań. Dlatego też dobrze jest odpowiednio przygotować go na ten sezon. Jeżeli chcesz, by Twoje auto mogło prezentować się świetnie zarówno podczas zimy, jak i po niej, skontaktuj się z naszym zespołem auto detailingu w Grudziądzu – D.S. Cars, a my o to zadbamy!

17 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Commenti


bottom of page