top of page

Jak zabezpieczyć swoje auto na zimę?

Sezon zimowy stawia przed kierowcami ogrom wyzwań. Typowa dla tej pory roku pogoda nie tylko nie sprzyja samej jeździe przez mokrą i śliską nawierzchnię, ale także może być nieprzyjazna dla samego w sobie samochodu. Nadmierna wilgoć i wysypywana na jezdnie sól często potrafi odcisnąć swoje piętno na jego stanie. Pomimo tego aktualnie istnieją rozwiązania, które mogą pomóc ochronić się przed niesprzyjającymi warunkami. Poza zmianą opon na zimowe jest cały szereg kwestii, o które również warto zadbać. Co do nich należy?


Ochrona samochodu przed korozją

Sól wysypywana na ulice czy też inne substancje chemiczne to prawdziwa zmora dla stanu karoserii samochodu. Nie tylko może ona spowodować uszkodzenia lakieru, ale także tworzenie się na niej korozji. Często wydaje się, że jest to nieuniknione w sezonie zimowym i taka jest po prostu kolej rzeczy. Jednakże znaleźć można usługi auto detailingowe, które pomogą się zabezpieczyć przed tym szkodliwym działaniem. Sprawdzić mogą się tutaj znane od dawna woski na lakier samochodu. Chociaż jest to klasyczne rozwiązanie, dalej często jest ono stosowane. Ich nałożenie tworzy na powłoce dodatkową warstwę ochronną, która uniemożliwia dostawanie się środków z zewnątrz do samej karoserii. Dodatkowo jest to rozwiązanie budżetowe, dzięki któremu będziemy w stanie zaoszczędzić. Mimo tego aktualny rynek auto detailingowy posiada znacznie skuteczniejsze rozwiązania w tym temacie. Do takich zaliczyć możemy przede wszystkim powłokę ceramiczną. Charakteryzuje się ona znacznie skuteczniejszym działaniem i większą odpornością niż poprzedni sposób.


Skuteczna renowacja lakieru – recepta na utrzymanie jego blasku

Warunki atmosferyczne, które towarzyszą nam zimą, potrafią wpływać nie tylko na samą jazdę, ale także na stan lakieru. Mogą one bowiem powodować jego matowienie i utratę pierwotnego blasku. W ten sposób traci on swoją elegancję i charakter. Dlatego też za dobrą praktykę uznaje się postawienie na jego renowację. Polerowanie lakieru samochodowego pomoże nam w usunięciu wszelkich zarysowań oraz zebranego osadu z jego powierzchni. Dzięki temu nie dość, że jesteśmy w stanie przywrócić pierwotny wygląd karoserii, to jednocześnie staje się ona bardziej odporna na negatywne oddziaływanie warunków panujących na zewnątrz.Jak ochronić samochód zimą – D.S Cars auto detailing Grudziądz


Jak zabezpieczyć szyby samochodu zimą?

Mróz i wilgoć bardzo często sprawia, że nasze szyby w aucie stają się podatne na zamarzanie. Przed wyruszeniem w drogę zimą, każdy kierowca zazwyczaj musi schodzić parę chwil wcześniej do samochodu. Jest to spowodowane koniecznością zdrapywania lodu z szyb i ich odmrażania. W innym przypadku nasza widoczność zostaje mocno ograniczona, a podróż staje się nieco ryzykowna. Natomiast na to także istnieje sposób. Za pomocą niektórych preparatów od detailera, zdecydowanie zmniejszamy szansę na występowanie takiej sytuacji. Najlepiej sprawdzają się tutaj wszystkie środki, które posiadają właściwości:


  • hydrofobowe,

  • chroniące przed promieniowaniem UV,

  • antyzamgleniowe.


Do najczęściej stosowanych należy przede wszystkim powłoka ceramiczna.


Pewna ochrona plastikowych elementów i opon

Ekstremalnie niskie temperatury potrafią niekiedy wpływać na trwałość plastikowych elementów samochodu. Poza tym mogą odznaczać się one także na gumowych częściach, takich jak wszelkiego rodzaju uszczelki oraz głównie opony. W przypadku kół jest to o tyle istotne, że temperatury mogą odciskać piętno na elastyczności, a w rezultacie utrudniać jazdę. Dlatego też warto jest zastanowić się nad ich pielęgnacją w salonie auto detailingowym. Odpowiednio zastosowane preparaty skutecznie ochronią je przed takim działaniem pogody, a nawet i przed promieniowaniem UV.


Czas kiedy na dworze robi się coraz zimniej, a dni stają się coraz krótsze, potrafi być dla kierowców problematyczny. Dlatego też dobrze jest zapobiegać jego negatywnym działaniom, zabezpieczając swoje auto zawczasu. Dzięki temu nie tylko Twój samochód zachowa swój wcześniejszy stan, ale i zadbasz o swoje bezpieczeństwo na drodze.

17 wyświetleń0 komentarzy

Comments


bottom of page