top of page

Renowacja tapicerki, czyli nowe życie siedzeń w samochodzie

Tapicerka samochodowa jest cały czas narażona na zabrudzenia oraz starzenie się. Dzieje się tak, ponieważ nieuniknionym jest jej codzienne użytkowanie. Kiedy traci ona swój początkowy wygląd, bardzo często uważa się, że jedynym rozwiązaniem jest jej wymiana. Jednakże istnieje dla tego świetna alternatywa, czyli renowacja tapicerki fotela samochodowego.


Jak odnawiamy tapicerkę w DS Cars?

W naszym salonie auto detailingu w Grudziądzu podczas naprawy foteli samochodowych korzystamy z najwyższej jakości produktów oraz pewnych rozwiązań. Pomagając naszym klientom od 2012 roku, zbieramy doświadczenie, które pozwala nam stale się rozwijać i proponować najlepsze rozwiązania. Natomiast jak przebiega u nas cały proces renowacji tapicerki?


Czyszczenie chemiczne tapicerki u detailera w Grudziądzu

Żadna profesjonalna naprawa tapicerki samochodowej nie może obyć się bez czyszczenia chemicznego. Jest to szczególnie skuteczna metoda na usuwanie wszelkiego:


  • brudu,

  • plam,

  • zabrudzeń.


Po wstępnym oczyszczeniu fotela z na przykład: kurzu, włosów czy sierści możemy przystąpić do właściwej części całego czyszczenia chemicznego tapicerki.

Po wybraniu odpowiedniego środka od naszych partnerów przechodzimy do jego aplikacji zgodnie z zaleceniami, a następnie równomiernie rozprowadzamy go po całej powierzchni. Istotne na tym etapie jest to, żeby pracować nad materiałem w delikatny sposób, co ogranicza ryzyko uszkodzenia tapicerki fotela.

Finalnie cały proces kończy się przetarciem wilgotną mikrofibrą całego siedzenia, żeby usunąć nadmiar środka czyszczącego.Mercedes przed renowacją tapicerki – D.S. Cars
Mercedes po renowacji tapicerki – D.S. Cars


Znaczenie wysokiej jakości środków auto detailingowych – renowacja tapicerki

Poza samymi umiejętnościami naszych auto detailerów bardzo dużą rolę odgrywają odpowiednie środki służące do renowacji tapicerki samochodowej. Dlatego właśnie decydujemy się na preparaty z najwyższej półki, które są w stanie zagwarantować nam najlepsze efekty. W trakcie realizowania zleceń korzystamy ze środków, które pozyskujemy od naszych partnerów. Należą do nich między innymi:


  • Colourlock Lederzentrum,

  • Delixirum.


Używanie ich preparatów do naprawy skóry w samochodzie zawsze stanowi gwarancję sukcesu.Renowacja tapicerki – D.S. Cars


Utrzymanie idealnego stanu po renowacji tapicerki

Za pomocą naszego wieloletniego doświadczenia w auto detailingu, wiemy, jak najlepiej wydłużyć idealny stan tapicerki. Oczywiście takie czynności jak regularne przecieranie fotelu wilgotną szmatką czy odkurzanie to same podstawy. Jednakże, aby móc skutecznie uchronić tapicerkę przed wnikaniem ewentualnych plam wgłąb siedzenia, warto zastosować środek służący do jej impregnacji. Wysokiej jakości preparaty tworzą skuteczną barierę, która ułatwia usuwanie nawet potencjalnie trudnych do usunięcia zabrudzeń. Postawienie na takie rozwiązanie dodatkowo przedłuży efekt renowacji fotela, dzięki czemu zdecydowania będzie ona warta swojej ceny.


Kiedy tapicerka nie wygląda już jak nowa, wymienienie jej wcale nie jest konieczne. Zdecydowanie prostszym rozwiązaniem jest jej renowacja, która skutecznie przywróci jej początkowy stan.


46 wyświetleń0 komentarzy

Comments


bottom of page