top of page

Na jakie samochody warto nałożyć powłokę ceramiczną?

Zabezpieczając lakier swojego auta, dbamy o to, aby w przyszłości samochód mógł przez cały czas prezentować się doskonale. W ten sposób wszelkie zarysowania lub rdza przestają być dla nas problemem. Warto chronić lakier samochodowy już od pierwszych dni jego użytkowania. Jedną z najpopularniejszych usług auto detailingowych jest nakładanie powłoki ceramicznej. Jednak czy zawsze warto się na nią decydować?


Co to powłoka ceramiczna na samochód?

Sens nałożenia powłoki ceramicznej czasami jest podważany. Z racji na to, że taka inwestycja w zabezpieczenie przewyższa ceną często spotykane woski, dość sporo osób jest co do niej nastawiona sceptycznie. Natomiast razem z kosztem, idzie tutaj jakość. Powłoka ceramiczna skutecznie chroni powłokę samochodu przed wszelkimi uszkodzeniami i niszczeniem się przez wiele lat – używając odpowiednich preparatów.

Taki środek to zbiór związków chemicznych, które nakładając na lakier, tworzą elegancką i delikatnie połyskującą powłokę ochronną. Dzięki jego hydrofobowym właściwościom cała powierzchnia znacznie mniej się brudzi, ponieważ jakikolwiek osad czy płyny nie przywierają do karoserii.powłoka ceramiczna – DS Cars auto detailing Grudziądz 2


Powłoka ceramiczna na lakier a sposób jazdy

Dość często trwałość powłoki ceramicznej wyraża się w latach, przez które ma spełniać swoje zadanie. Natomiast nie jest to jedyny wyznacznik, ponieważ wszystko zależy tu od sposobu, w jaki korzystamy z samochodu. Chociaż ceramika na auto to skuteczne rozwiązanie, które jest prawdziwym klasykiem w branży auto detailingowej, z czasem – jak wszystko – zaczyna się zużywać. Z pewnością samochód, który służy nam jedynie do dojeżdżania do pracy, nie ma przed sobą tak wielu wyzwań, co auta flotowe.

W ten sposób pojazdy, które nie muszą stale pokonywać wielu kilometrów, są doskonałym typem do nałożenia na nie ceramiki. Za to z drugiej strony stoją samochody terenowe czy na przykład dostawcze. Regularne trasy po całym kraju czy rekreacyjna jazda po offroad’zie sprawia, że powłoka ceramiczna jest poddawana prawdziwemu testowi. Oczywiście można w tym przypadku postawić na powłokę ceramiczną, ale znacznie lepszą ochroną okaże się bezbarwna folia ochronna PPF.


Kiedy opłaca się nałożyć powłokę ceramiczną na lakier samochodowy?

Zasada jest tutaj dość prosta, ponieważ z reguły powłokę ceramiczną można nałożyć na każdy samochód. Niezależnie, czy mówimy o nowym sportowym aucie, czy wieloletnim klasyku, takie zabezpieczenie nie uszkodzi w żaden sposób lakieru. Nie ma pod tym względem żadnych ograniczeń, choć warto wiedzieć, że modele kupowane prosto z salonu potrzebują znacznie mniejszej ochrony w porównaniu od antyków.


Najlepiej jest aplikować powłokę ceramiczną na auto tak szybko, jak to możliwe. Jest tak, ponieważ w ten sposób możemy zapobiegać powstawaniu jakichkolwiek rys czy tym bardziej uszkodzeniom. Warto na to postawić, bo mogą zacząć pojawiać się już po przejechaniu kilkuset kilometrów przy miększych lakierach.

Tym samym najczęściej powłokę ceramiczną nakłada się na maksymalnie kilkuletnie pojazdy. Jednak inaczej jest, gdy mówimy o starych samochodach. Ta sprawa bywa skomplikowana, ponieważ nie zawsze jesteśmy w stanie określić, jak długo jeszcze będziemy nim jeździć. Jeżeli wartość usługi nałożenia powłoki ceramicznej sięga mniej więcej połowie wartości auta, dobrze jest się zastanowić, czy nie lepiej wykonać ją już na nowym modelu.


Powłoka ceramiczna – Grudziądz

Zabezpieczanie auta to doskonały sposób na to, żeby przedłużyć jego nienaganny stan. Szczególnie sprawdza się to na nowych modelach, chociaż nie ma w tej kwestii żadnych ograniczeń. Jeżeli Ty również chcesz postawić na powłokę ceramiczną, skontaktuj się z naszym salonem auto detailingowym w Grudziądzu.

15 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Коментарі


bottom of page