top of page

Jak ochronić samochód przed Słońcem? Przygotowanie auta na lato

Mogłoby się wydawać, że to zima stawia przed kierowcami największe wyzwania. Jest to oczywiście prawda, ale typowo letnie warunki wcale nie muszą być dla pojazdów bardziej przyjazne. Między innymi wtedy mogą zacząć wychodzić efekty soli drogowej i wilgoci zebranej przez zimę oraz wiosnę. Warto wtedy dokonać szczegółowy przegląd techniczny. Natomiast równie dobrze jest zadbać o sam wygląd auta. Na co więc należy zwrócić uwagę?


Jak Słońce wpływa na wygląd samochodu?

Większość z nas wie, że nadmierne wystawianie się na promieniowanie UV może być dla nas szkodliwe. Jednak nie inaczej jest w przypadku pojazdów. Może wydawać się, że z czasem nieuniknionym jest utrata koloru auta. Po kilku latach użytkowania na przykład czarny lakier zaczyna blaknąć. Kompletnie traci swój blask i charakter. To właśnie jest spowodowane przez promieniowanie ultrafioletowe. Dzieje się tak, ponieważ skutkiem ubocznym promieniowania jest silny wzrost temperatury. To następnie przyczynia się do szybkiego sprężania się i rozprężania lakieru, a przez to tracimy ten elegancki kolor.

Zazwyczaj jest to dla nas czymś zupełnie normalnym, ale istnieją pewne rozwiązania, które pomogą nam temu zapobiec. Sprawdzonymi sposobami są tutaj zabezpieczenia auto detailingowe takie, jak najczęściej spotykane:Powszechnie korzysta się także z wosków na auto, lecz nie są one tak skuteczne, jak wyżej wymienione środki.

Chociaż w trakcie jazdy ciężko jest uchronić auto przed Słońcem, inaczej wygląda to, kiedy go nie używamy. Najprostszym sposobem na to jest parkowanie samochodu w garażu lub przynajmniej pod zadaszeniem.zabezpieczenie samochodu na lato – DS Cars auto detailing Grudziądz 2


Odświeżenie auta na sezon letni

W sezonie zimowym najczęściej rezygnujemy z dokładnego czyszczenia samochodu. Zazwyczaj nie ma to żadnego sensu, ponieważ ciągły deszcz, śnieg, błoto i sól drogowa sprawiają, że i tak zaraz całe auto będzie brudne. W ten sposób, jego odświeżenie przypada na późną wiosnę lub sam początek lata. Do mycia naszego pojazdu należy podejść kompleksowo. Po takiej ilości zabrudzeń, jak po zimie, zwykła wizyta na myjni zazwyczaj okazuje się nie być wystarczająca – każdy element potrzebuje dokładnego wyczyszczenia.


Dekontaminacja lakieru samochodowego

Zwyczajny osad z powietrza lub wody nie jest zbyt dużym problemem podczas mycia auta. Jednak czyszczenie różni się wtedy, gdy na lakierze samochodu zauważamy:


  • resztki asfaltu,

  • osady metaliczne i przemysłowe,

  • rdzę,

  • smołę,

  • żywicę.


Z nimi poradzić sobie mogą dopiero specjalistyczne preparaty – dedykowane do ciężkich zanieczyszczeń karoserii. Cały proces dobrze jest zakończyć, przecierając ją wysokiej jakości glinką, która z łatwością wyciągnie brud, który osadził się głęboko w porach lakieru.


Zabezpieczenie lakieru i szyb auta

Żeby móc zachować doskonały efekt czystego auta, zaleca się zasięgnąć po zabezpieczenia lakieru i szyb. Korzystając na przykład z powłoki grafenowej lub ceramicznej możemy mieć gwarancję, że samochód będzie się doskonale prezentować nie tylko przez najbliższe lato, ale i przez kilka kolejnych sezonów. W tym właśnie pomaga nasza firma auto detailingowa w Grudziądzu – D.S. Cars. Jeżeli chcesz zagwarantować sobie rezultat jak z salonu, skontaktuj się z nami!

16 wyświetleń0 komentarzy

Comments


bottom of page